kas raseduse tunnused või midagi muud 10.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Alustan siis kohe seletusetega. Eelmisel kuul algasid päevad 19-ndal, st. 19.oktoober. Oletatavlt ka sellel kuul samal ajal siis arvutasin ov aja ja sain, et 6.nov. pidi olema ovulatsioon. Mehega vahekorras olime viimati 02.nov. Aga juba 03.nov tekkisid mul valud vasakule poole alakõhtu, nii, et jalga oli valus tõsta. See valu kestis kaks päeva ning arvasin algul, et mingi tsüst (üks kuu varem esines kollakeha tsüst paremal pool). Nüüd siis alates neljapäevast ( 06.11) on tekkinud sellised imelikud krambi taolised valud kõhtu. Mitte ogu aeg, aga vahelduva eduga ja tegelikult järjest tihedamaks läehvad. Samuti on süda paha ning rinnad muutunud vägagi tundlikuks. Veel on mehe märkustel märgata ka mul pidevat tuju muutumist ning ka juba huvitavaid toitumiseelistusi ( nt. hapukurk suhkruga) . Tegin ka testi pühapäeval (09.11), mis oli negatiivne.
Küsimus selline, et kas on võimalik, et ovulatsioon toimus varem ja praegu toimub mingi sugune pesastumine?
Seda veel, et sellel kuul võtsin asja rahulikult, ei mõelnud üldse lapse saamisele ning arvan ka, et ei hakkanud seda nii pingsalt ette kujutama, et tekitada nö. pseodorasedus.
Kas on mõtekas oodata veel paar päeva ja teha uus test või panna arstile aeg kiiresti kinni?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Ovulatsiooni aeg võib veidi kõikuda , seega on võimalik, et seekord toimus Teil ovulatsioon oodatust ajast mõned päevad varem. On loomulikult võimalik, et olete rasestunud. Rasedustest näitab hommikusest uriinist rasedust juba 11 päeval. Kui valu püsib on soovitav pöörduda arsti poole, et täpsustada valu põhjus.
Edu Teile soovides Aire Sekavin