10. nädal ja paras punu juba ees 09.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 10. nädalat lapseootel ja mul on kõht juba kui pisike pallike justkui oleks 16. nädal või nii. See on mu esimene rasedus ning ei tea, kas see on normaalne, et rasedus nii vara juba välja paistab. Pisike kõhuke hakkas ette tulema juba kümme-kaksteist päeva tagasi, seega 8. nädalal. Kas võib olla siseelunditega mingi mure, sest aegajalt on ülakõhus pitsitus. Mul on nõrgapoolne magu ja reflukshaigus ning kardan, et äkki juba pisikenegi emakas surub neid liiast ülespoole kokku. Tänan teid juba ette vastuse eest.
Muretsev emme

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Jälgige oma kaaluiivet, et see ei ületaks ~300 g nädalas ja kogu raseduse jooksul 10-14 kg.
Külastage rasedate loenguid!