rase 27.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mure selline. 1,5 nädalat tagasi olid päevad. Tsükli 29. päeval nagu määris (basaal oli 37 kraadi) ja ei muud. Siis 30. päeval tuli keskmiselt (basaal 36,9)-
seega uue tsükli 1. päeval.
2.päeval tuli vähe (basaali ei mõõtnud) ja siis 3. ja 4. õrnalt määris ja kõik.
Nüüd on kuidagi teine tunne. Kõhus nagu peale sööki pistab või keerab - ei saagi aru. Väsimus. Tualetis tuleb ka tihemini käia. Kuidagi paisunud tunne.
Tegin rasedustesti - justkui negatiivne. Igal juhul korralikku joont küll polnud.
Missugune see päevadega rasedus võib olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Väikest rsedust saab tõestada vaid rasedustestiga, mille peaksite kordama hommikusest uriinist nädala pärast, kui vajalik, siis ka järgmise nädala pärast.
Kui jääb kahtlus rasedusele, on võimalik arstil määrata ka uuring verest. Rasedust on võimalik määrata vaid teatud suurusest.
Raseduse kasvades suureneb ka emakas ja rasedus muutub nähtavaks ultraheliuuringul.