esimene ovulatsioon peale raseduse katkemist 16.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor,
Minul diagnoositi peetunud rasedus. Kuna rasedus oli väga väike (umb. 3 nädalat), siis eelistasin pigem oodata loomulikku katkemist kui teha abrasioon. Veritsuse lõppemisest on möödunud peaaegu nädal ja seetõttu (raviarsti selgituste kohaselt) peaksid päevad hakkama umbes 3 nädala pärast. Minu küsimus on, kas esimene ovulatsioon tuleb kindlasti alles peale päevi? Minu teadmised on puudulikud ja unustasin arstilt küsida, kas peaksin kasutama kaitsevahendeid või mitte.

Tänan Teid vastuse eest ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kuna väidate, et oli tõestatud patoloogiline rasedus ja see ei ole eemaldatud, siis igasugune ennustamine on mõttetu. Tehke hommikusest uriinist rasedustest ja oodake, kuidas Teie organism (munasarjad, emaka limaskest jm.) saavad hakkama peetunud raseduse imendumisega organismi kudedesse.
Väga suur risk on emaka limaskesta põletiku tekkeks ja edaspidiseks viljatuseks, menstruaaltsükli häiretest munasarja hormoonide tasemel rääkimata.
Usaldage arste, nad on meditsiinis asjatundjad ja Teil läheb nende abi vaja.