OV, menses ja rasedus 15.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Üritan rasedaks jääda. Mais jätsin pillid ära ja 2 kuud käisid 'päevad' nagu varem (täpselt 28 päeva). Augustikuus oli tsükkel 31 päeva. Kaks nädalat hiljem tegin ov.testi. Test näitas 2 päeva negatiivset ja 3 päeva järjest positiivsemat. Nädal hiljem aga algasid päevad. Kas see on normaalne, et ovulatsioon on 7 päeva enne mensest? Ja kas peaksin muretsema?

sille

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Sille!
Üldjuhul on ovulatsioon ~14 päeva enne oodatavat menstruatsiooni. Kui menstruatsioon tekib varem võib olla tegemist menstruatsioonitsükli häirega ehk täpsemalt II faasi-kollakeha faasi puudulikkusega.
Kõik diagnoosid tuleb arstlikult tõestada.
Kui Te ei rasestu 1 aasta jooksul, tuleb alustada uuringuid.