esimesed raseduse tunnused 12.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 27-aastane. Ligi seitse aastat tagasi sai tehtud abort:( Nüüd aga on soov rasestuda. Kas see aastaid tagasi tehtud viga võib meile kurjalt kätte maksta? Peale abordi tegemist on nüüd siiani alati enne mensese algust muutunud rinnad väga tundlikuks.... On see normaalne? Millest see tuleneb? Mille järgi ja kuidas tunda ära, et olen lõpuks rase. Kas basaaltemperatuur PEAB olema alati kuni menstruatsiooni alguseni kõrge? Kas selle järgi on üldse võimalik midagi öelda? Kas rindade tundlikkus ja voolus võivad olla ühtedeks raseduse tunnusteks poolteist nädalat enne oodatavat menstruatsiooni?
Vaat kui palju rumalaid küsimusi sai kokku:) Olen aga mures ja soovin väga vastuseid. Aitähh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie mure on mõistateav, mida saaks lahendada vaid vastuvõtul, kuid:
1) on juhuseid, kus munajuhad sulguvad peale raseduse katkestamist. Seda saab uuringutega tõesatada,
2) kui Teid häirib rinnakaebus ja vähendab Teie elukvaliteeti, siis ei ole see normaalne. Võib-olla ka tegemist premenstruaalse sündroomiga,
3) raseduse esimesi tunnuseid on menstruatsioonipeetus, mida kokkuleppeliselt loetakse alates 36. päevast. 36. päeva hommikusest uriinist tuleb teha rasedustest ja pöörduda naistearstile. Negatiivse testi puhul on tegemist m.tsükli häirega, mis vajab ravi, kuna soovite sünnitada,
4) basaaltemperatuur peab olema kõrge II faasis ja jääb kõrgeks raseduse saabudes progesterooni mõju tõttu temperatuurikeskusele. Basaaltemperatuuri mõõtmine on üks võimalustest määrata ovulatoorseid m.tsükleid,
5) rindade tundlikkus ja vooluse suurenemine võivad olla raseduse tunnusteks, kuid rasedus tuleb meditsiiniliselt tõestada ja ka tema asukoht
6) Teil on õigus, kuid tegelikult vajate nõustamist, uuringuid.
Tulge/minge plaanilisele vastuvõtule.