ravim ja rasestumine 08.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mind on juba pikemat aega vaevanud seen. Seekord kirjutas arst välja seenevastase kreemi ja ka diflazon-kapslid, juhuks kui seen tuleb peale kreemi kasutamise lõpetamist tagasi. Seen tuligi tagasi ja võtsin nüüd Diflazoni-kapsli (teise peaksin võtma kuu aja pärast). Samas oli just plaanis teha pillidega lõpparve ja planeerida last. Kas peaksin selle nüüd edasi lükkama? Kuidas ja kui kaua kestab ravimi mõju? Kas võin jätta ka teise kapsli võtmata või see nulliks ka esimese mõju? Lihtsalt nii suur soov on nii ruttu kui võimalik hakata last meisterdama. Tänan (oma arst on pikemalt puhkusel)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Diflazon ravi on vastunäidustatud raseduse ajal. Soovitaks võtta kuu aja pärast vajaliku kapsli nagu arst teile soovitas ja rasestuda võite proovida paari päeva pärast. (ei pea tegemna pikemat vahet) Parimate soovidega dr. Kadastik