pillid ja tsüklihäire 07.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Vahetasin kuu aega tagasi Triquilari Logesti vastu (arstiga läbi rääkides). 2. nd lõpus jäi mu üks tablett vahele, paari päeva pärast veel üks (reisil olles). 3. nd tekkis päevade-sarnane vereeritus, mis kestis kauemgi kui päevad tavaliselt ja oli ka vererohkem. Nüüd on nädalane tabletipaus, mil tavaliselt päevad peaksid olema... ilmselt on tsükkel täiesti segamini. Kuidas peaksin toimima edasi? Kas jätkama peale nädalast pausi uue lehega või oletama, et Logest mulle ei sobi ning midagi uut proovima? Kuna olin mitmel korral ka vahekorras (viimast korda 3. nd kohe päevade järel), siis millal peaksin kontrollima, kas olen rasedaks jäänud - uusi päevi on ju liiga kaua oodata...? Ja kas on lootust, et tsükkel normaliseerub, kui jätkan tablettide võtmist või kui otsustan lõpetada?

Küsimusi sai palju, aga olen nõutu.
Ette tänades,
Kadi

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kuna te olete pillide võtmisega mõned korrad vahele jätnud, sellest ka määrimine ja tsüklihäire. Soovitaks jätkata pillide võtmist peale 1 nädalast pausi ja siis regulaarselt. Igaks juhuks tehke raseduse test ja negatiivse testi korral korrake see veelkord 1 nädala pärast. Kui paari kuu võtmise ajal teil lihtsalt ikkagi määrib, siis minge Triqilarile tagasi. Dr.Kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

SOS-pill ovulatsiooni ajal

Tere! Olen 40-aastane ja kasutan pikka aega siiani õnnestunult rütmimeetodit. Paraku juhtus paar päeva tagasi äpardus ja just ovulatsiooni esimesel päeval. Võtsin SOS-pilli ja nüüd küsimus selline: mil ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. SOS pillid reeglina mõjutavad tsüklit ja ka basaaltemperatuuri. Võib tekkida määrimine, tsüklihäire ja soovitaks kasutada kondoomi kuni tsükli reguleerumiseni. Basaaltemeoratuurile lootma jääda ei ...

Loe edasi

menstruaaltsüklihäire

Kas see on tsüklihäire või rasedus,kui päevad on hilinenud 18 päeva.Teste olen teinud ülepäeva,aga ikka negatiivsed.Kas võib olla nii,et alati testid ei näitagi või on tõenäoliselt mul midagi muud viga?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Suure tõenäosusega on tsüklihäire, kuid pole välistatud ka rasedus. Uriinitest pole 100-%line. Soovitaks pöörduda günekoloogi poole. Dr Kadastik

Loe edasi

Hädaabi pillid

Tere!

Kas Postinori kasutamisega kaasneb alati tsüklihäire? Nimelt algasid ca 7 päeva pärast Postinori võtmist päevad. Nüüd on käes järgmiste päevade aeg, kuid alanud nad pole. Kaitsmata vahekorras ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere Kristina.

Postinori kasutamise järel on väga paljudel naistel tsüklihäireid, seetõttu sobibki see preparaat eelkõige ''hädaabi pillina''. Tsükkel ei peaks jääma ebaregulaarseks, aga tsükli ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: