Klamüüdia 12-ndal nädalal 03.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr.Litter,

Kuna olen Teie käest eelnevaltki saanud väga asjalikke nõuandeid, pöördun ka nüüd oma murega Teie poole.

Olen 12-ndat nädalat rase ja avastati klamüüdia. Kuna olin arsti juures nii ehmatanud, ei osanudki kohe midagi küsida. Palun vastake paarile minu küsimusele:

1. Arst kirjutas välja antibiootikume "Klacid". Usaldan küll oma arsti, kuid infolehe peal oli kirjas, et on rasedatele vastunäidustatud. Milline on Teie arvamus selle rohu suhtes?

2. Olen kuulnud, et antibiootikume ei tohi võtta ennem 1. trimestri lõppu, kuid arst käskis mul neid rohtusid kohe võtma hakata. Kumb siis oleks õigem?

3. Kuidas mõjutavad need rohud ja haigus minu beebit?

Tänan väga Teid vastuse eest ja soovin ilusat päikeselist sügist,
Trinity

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Trinity!
1. Rasedatele on lubatud urogenitaalse klamüdioosi raviks makroliidid: Erytromycin, Rovamycin.
2. Suguhaigusi tuleb kohe ravida koos partneriga.
Kindlasti on vajalik ravijärgne kontroll mõlemil.
3. Suguhaiguste tekitajad mõjuvad haigusi tekitavatalt.
Rohud ravivad haigustekitajaid.

Usaldage oma arsti ja küsige temalt selgitust ja nõu konkreetsete juhtumite kohta.
Naistearst G.Litter