Rasestumine pärast suure müoomi eemaldamist 22.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
kas 3-4 kuud pärast suure (ca 8cm) emaka lihaskesta sisese müoomi eemaldamist võiks juba rasestuda? Arm olevat jäänud suhteliselt allapoole ega pidavat loodetavasti eriti rasestumist segama, kuid sünnitama peaksin keisrilõikega. Minu arsti sõnul võiks 3-4 kuu pärast arsestumist proovida, aga soovin nö ka teist arvamust. Olen 38.a, eelmine sünnitus oli 16 a tagasi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kindlasti ei tohiks rasestuda enne 6-9 kuud. Rasestumist ei sega kindlasti arm, probleem on hoopis selles, kuidas emakaarm rasedusele vastu peab. Nimelt emakas kasvab raseduse ajal ja ka arm venib. Oht on, et arm võib rebeneda enneaegselt raseduse käigus. Plaaniline keiser on teil kindlasti, kuna suurim oht armi rebenemisel on just sünnitamise aeg. Kui te peate veel pisut vastu ja rasestute mõned kuud planeeritust hiljem, õnnestub teil kindlasti kõik väga hästi. Parimate soovidega dr.Kadastik