Pillide võtmise rezhiim segamini, kuidas toimida. 10.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, kasutan Novynette rasestumisvastaseid tablette, kuid juhtus nii, et nad said otsa ja õigeaegselt ei suutnud uusi hankida, nüüd küsimus - millal võin uue kuuriga alustada? Õigest esimese tableti võtmise ajast on möödas ca nädal juba...
et siis: kaua tuleks oodata/millal uutega alustada?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvan, et võiksiea alustada kohe, kuid peate esimene nädal vahekorra ajal kasutama lisaks kondoomi kaitseks. Kui hilinemine on üle nädala, siis alustage järgmise menstruatsiooni esimesest päevast ja jätkake nagu tavaliselt. Seni kasutage kaitseks kondoomi kuni pillide alustamiseni. Kui te võtate pilli 1 nädala hilinemisega, siis menses tõenäoliselt tuleb ka pisut hiljem(pillide lõppemisel)Dr. Kadastik