rase saunas 09.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Miks ei soovitata raseduse ajal kuuma leili? Kas see on halb emale või lootele?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Raseduse ajal kuuma leili ei soovita, kuna tekib hapniku puudus eelkõige emal ja edasi kandub see lapsele. Laval võib käia möödukalt kui ei ole väga kuum, vastavalt enesetundele. Reeglina rasedal hakkabki sageli halb laval olles ja nad ei kippugui sinna minema. Dr.Kadastik