rasestumise aeg 29.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

millal on kõige sobivam aeg rasedax jäämisex?ma mõtlen päevadega seostuvalt?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Ovulatsiooni aja saate kui lahutate viimase menstruatsiooni esimese päeva eelselt maha 14 päeva. S.t kui teil algab menses, siis 14 päeva tagasi oli ovulatsioon. Rasestumiseks soodne aeg on 3 päeva enne ja 3 päeva peale ovulatsiooni ja ka ovulatsiooni päev.Seega kokku 7 päeva. Kui teie menstruaaltsükkel(s.o. arvestus menstruatsiooni esimesest päevast kuni järgmise menstruatsiooni esimese päevani ;järgmise menstruatsiooni päeva enam ei arvesta) on 28 päevane, siis teie ovulatsiooni aeg oletatavasti on tsükli 14-ndal päeval. Kui tsükkel on pikem, näiteks 35 päeva, siis oletatav ov. aeg on tsükli 22-l päeval. KUi tsükkel on 21 päevane, siis selleks ajaks oleks tsükli 8-ndal päeval. Kindlalt ei saa väita, et teie ovulatsioon toimub just 14-ndal päeval, on kirjeldatud ka ebatüüpilisi variante. Täpsemaks kindlaksmääramiseks soovitaks osta apteegist ovulatsioonitest, selle järgi saate teada oma aega.Lugupidamisega dr. Kadastik