loote südametöö 20.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 20.nädalat rase ja seni on rasedus möödunud ilma probleemideta. Tänasel arsti visiidil, aga avastas arst loote südametoone kuulates arütmia. Loote südametoone on kuulatud igal visiidil, kuid siiamaani on need ilusad olnud. Olen nüüd murest hulluks minemas. Ei tea, mida mõelda, mida tunda jne.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kas tegemist oli loote südamelöökide aeglustumisega või kiirenemisega? Kuidas Teie raviarst selle avastas? Kuulatlusel või ultraheliuuringul? Kas tehti mingeid lisa uuringuid?
Tavapäraselt ei olegi loote südamelöögid täiesti regulaarsed, kõikumine 10-20 löögi ulatuses on normaalne , näiteks 120-140 korda minutis.( vastupidi, kui loote südamelöögid on väga ühesugused on see hoopis ohu märk)
Ärge muretsega ja täpsustage, mida Teie arst mõtles loote südametoonide arütmia all.
Tervitades Aire Sekavin