Hcg ja lootekasv 03.11.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Hcg oli 12.10 8447, täna,s.o 03.11 on hcg 96200. Eelmise nädala uh oli 7+6, täna ütles arst, et näeb vaid 7+3.
Uh tegid erinevad arstid.
Millest võib tingitud olla selline seis? Südametöö oli olemas kuid miks loode ei ole kasvanud. Uus aeg alles 2nädala pärast.
Kas selline hcg tase on normis?
Kuna katkemisi aasta jooksul olnud 2, võtan alates 12.10 ka duphastoni.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Hetkel on rahulik: näha oli loode ja tema südamelöögid-seega kinnitatud rasedus.
Raseduse kasvamine ei ole lihtne matemaatika, tähtis on, et loode areneks.
Olen teiega nõus, ultraheliuuring on osaliselt subjektiivne ja sõltub vaatajast. Kindel on see, et iga päev ja iga kord on uuring erinev. Sünnitusabi täpsus on +-2 nädalat. Sünnitusabis on tähtsaim, et sünniks ajaline vastsündinu, mis on 36+1 kuni 41+6.
Korduvate raseduste katkemistega tegeleb süvitsi dr Kristiina Rull, otsingust leiate palju viiteid ja näiteid elust. Suure mure korral võite broneerida aja tema vastuvõtule konsultatsiooniks ja lisainformatsiooniks. Võib-olla oletegi juba käinud eriarsti konsultatsioonil?
Jääb arusaamatuks, miks on vajalik pidev HCG uurimine ja sagedased ultraheliuuringud? Loote kuklavoldi uuring on kuni 13+6 ja loote anatoomia uuring 20+-1.
Vaid aeg annab arutust, püüdke olla rõõmus, et rasedus on tekkinud ja hetkel kasvab ning areneb. Seetõttu soovitavadki naistearstid rasestuda ja sünnitada noorelt, sest siis on probleeme vähem ja toimetulek parem.
Vajate pikka paid: hoolitsege enda eest, lubage endale puhkust ja rahu, jalutage mere ääres ja metsas, suhelge sugulaste ja sõpradega. Andke mullegi teada, kui olete sünnitanud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7