3,a jonn 18.12.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

minu poeg ei taha üldse magama minna. nii kui on magamamineku aeg hakkab inimene igasugust jama välja mõtlema. küll tahab juua , siis ei kõlba see tuli , mis igal õhtul põleb, siis pean mina pikutama, kui ma ei tee seda mida ta nõuab , siis hakkkab ta nii jubedalt karjuma ja igasugust jama välja mõtlema. mul on juba mõistus otsas . oleme püüdnud rääkida aga tema ajab oma kangust .lihtsalt enam ei suuda .mida teha ja miks +ta nii+ käitub????

ette tänades Pille.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Pille!
Teie silmarõõm teeb kõike, et hoida Teie tähelepanu endal. Tema jaoks pole tore, et tema peab magama minema ja teised ei pea. Selles vanuses on see tavaline, et ta soovib Teie tähelepanu.
Soovitan õhtuse magama mineku teha talle toredaks. Olge tema kõrval, lugege, siis kustutage tuli ja jääge tema kõrvale. Nii uinuvadki lapsed ruttu ja Teie saate pühendada aega endale. Oluline on, et Te oleksite temaga õhtul rahulik ja mängud, mida ta mängib, peaksid olema rahulikud enne magama minekut.
Jõudu ja edu soovides!
Irene kalvet.