Mures oma mehe lapse pärast 07.01.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Minu mehel on eelmisest kooselust väga armas tütar, kes elab juba 3 aastat koos meiega. Endine naine tütre kasvatamisest pole osavõtnud ega eriti huvi tundnud kuidas tema lapsel läheb, ja laps ei tundnud oma emast kunagi puudust, sest ema kohtles teda halvasti. Lapsele on isa hästi kallis. Kuid mehel olid alimendid peal ja see naine hakkas maksmata alimente nõudma. Mu mees andis asja kohtusse. Ja nüüd viis naine tüdruku enda juurde, nagu tema oleks last kasvatanud. Ja ta sisendab lapsele, et tema isa ei olegi tema isa. Mu mehe vanemad viisid jõulude ajal lapsele jõulupakki, laps ütles neile, et tema isa ei olegi tema isa, vaid tema isa on onu L... (selle naise elukaaslane, keda laps tunneb vaid mõned kuud).Vanaema küsis lapse käest kas ta sai jõulukaardi kätte mis me talle saatsime. Laps näitas talle siis kaarti kus isa nimi oli maha kriipsutatud. Ta ütles, et ema käskis tal endal isa nime maha tõmmata.
Kuidas võib see lapse psüühikale mõjuda või mis tagajärgi võib see tuua, sest ta paneb lapsele alati sõnad suhu ega arvesta tema arvamusega.Laps rääkis alati , et isa on temale kõige kallim?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan mehel kaasata lastekaitse töötaja, kes peaks aitama lapsega seotud probleeme lahendama. Isaduse kindlaks tegemiseks on võimalik teha test.
Naine ei tohiks saada õigust alimentide maksmise osas, kuna teil on tunnistajad selle kohta, et laps mingi aeg teie peres elas.
Proovigu mees lapse emaga leppida rahulikult kokku edaspidine lapse kasvatamine, kuigi see tundub esialgu ebameeldiv. Täiskasvanute omavaheline suhtlemine mõjutab last, tema heaolu nimel tuleks tegutseda rahulikult.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.