Laps varastab 15.10.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Suve teisel poolel hakkasin märkama,et rahakotist on raha kaduma hakanud.Algul väiksemad summad,hiljem juba 100 ja isegi 500 krooni.Kui me küsisime siis algul valetas,et ei võtnud aga hiljem tunnistas üles.Raha kulutas maiustuste ja igasuguse muu nänni peale.Kodus on muidu kõik olemas ja taskuraha saab samuti.Karistuseks panime talle kuu aega õueskäimise keelu.Nüüd lubasime tauuesti õue ja nädal aja pärast võttis jälle isa rahakotist 100 krooni.Lihtsalt ei oska midagi enam mõelda ega öelda.Mis oleks lahendus,kas koos psühholoogi jutule minna.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kirjast ei selgu, kui vana teie laps on. Põhjused, miks laps varastab, on mitmesugused. Näiteks: seiklusjanu, eakaaslaste surve, sõprade ostmine, soovited ese, olulise inimese tähelepanu võitmine... Soovitan isal rahulikult lapsega arutada, miks ta seda teeb. Samas tuleb talle teada anda, et see käitumine teid kurvastab ja sellise käitumise tagajärg on usalduse kaotus.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.