armastus 14.04.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere, probleem selline, olen nati yle 40a, elan yksi, elukaaslane on komandeeringus juba 3 aasta. Tutvusin yhe naisterahvaga, algul oli normaalne, aga pärast tundub asi kuidagi kahtlane...käib öösiti ära kusagil, kui teen märkuse, siis ytleb et olen liiga armukade, noh v6ib olla ongi armukadedus, tema väidab et ei ole midagi k6ik on korras, aga ta on kuidagi yksk6ikne minu vastu, ei ole aega minu jaoks yltse. P6him6ttelisel oleksin isegi suhte katkestanud ja tean et peakski, nagu nii ei tule vist midagi välja, aga ei saa...tunded on liiga suured ja m6jub halvasti tervisele ka, ei saa magada, koguaeg on mingi surve rinnus-- syda klopib, rusutud olek, no yltse halb on olla, no täitsa l6pp, juba mitu kuud. Mida peaks tegema, kas mingit rahustit v6tma, v6i antidepressanti ma ei tea, aidake palun !

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kõigepealt püüdke oma soovides ja tunnetes rohkem selgusele jõuda. Kui soov uue naistuttavaga koos olla on tugev, tuleks sellest rääkida oma väljavalitule. Oletan, et partner ei tea Teie tunnetest ja plaanidest. Küsige partnerilt, millised on tema ootused Teie rollile, millised on tema tunded ja plaanid. Siis on suhetes rohkem avatust, selgust ja Teie pinge taandub. Kui teil mõlemil on selgemad ootused teineteisele, saate mõelda oma edaspidistele plaanidele.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.