paranoia, foobia?? 09.12.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere. mul on selline mure, et juba umbes poole aastat kardan ma avalikes kohtades, kus võib mõni tuttav viibida, neist rääkida. probleem ei pruugigi väga suur tunduda, kuid ma enam ei jõua, sest asi kisub üha hullemaks. kohe kui olen miagi öelnud kellelegi, siis kardan, et mõni pealtkuulja tõlgendab seda valesti ning siis ma koguaeg korruta, et ta kuulus, ta kuulis. ja ma tunnen, et ma enam ei jõua nii elada. palun aidake mind ja öelge kuidas oleks mul võimalik sellisest foobiast vabaneda, sest see muudab mu elu põrguks.

ette tänades,
m.r. tartust

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere, m.r.!

Ma kohe ei oska öelda, mis see Teiega toimub. Liiga vähe on Teie kirjas andmeid selle kohta. Aga kas see oleks liig paluda, et Te läheksite Tartus mõne psühhiaatri vastuvõtule. Need on päris õiged inimesed Teiega sellest rääkima ja ka pikema jutu peale soovitama, mida edasi teha. Palan tehke seda kindlasti.

HK