Traagiline 21.04.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Ma võtan elu LIIGA tõsiselt ja tekkivaid probleeme koguni traagiliselt. Nutan mõne nädala ja leian, et parem oleks surnud olla. Kui asi on möödas, leian, et sel kohutaval pingel polnud muud mõtet, kui et ehk sain targemaks ja tugevamaks. Aga kui häda käes on, ei suuda ma seda rahulikult lahendada vaid põgenen probleemi eest nii kaua ja kaugele, kui jaksan. Seeläbi asi läheb aina halvemaks. Sihuke asi hakkab juba tervisele, veidrad valud, magamatusest selge kurnatus. Mida ometi teha? Kaua sa üksi jalutad!!! Võtan hetkel küll hommikuti rahustit ja õhtul unerohtu, aga probleem ei kao kuhugi.

"Tahan olla õnnelik või üldse mitte olla" (Runnel) Maksimalistlik väide! Mina tahaks olla natukenegi rõõmus. Mil viimati naeratasin? 3 või rohkrm aastat tagasi? Naersin? Ei mäleta.

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Probleeme näib olevat suhetega või õigemini üksildustundega, mis halba meeleolu pikalt säilitab. Kui probleem häirib igapäevaelu ning tekitab negatiivseid emotsioone, siis soovitan pöörduda psühhoterapeudi juurde. Koos selgitatakse probleemide tekke- ja säilimismehhanisme ning määratakse sobiv ravi. Koostööd tuleks teha ka psühhiaatriga, kes hindab praegust ravimite kasutamist ja vajadusel modifitseerib seda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Ülinärviline ja vägivaldne naine

Tere, olen 2 aastat koos elanud naisega, kes on pea viimased aasta aega olnud ülinärviline ja nii verbaalselt kui ka füüsiliselt vägivaldne. Samuti on ta endale vigastusi tekitanud.
Ärrituse põhjuseks ...

Tõnu Ots

Vastas dr Tõnu Ots

Inimsuhted on nagu jäämägi – 2/3 peidus. Sellepärast ei ole ka psühhoteraapia jaoks piisav ainult käitumise kirjeldamine ja nähtavates suhetes sorimine, pealegi ühepoolse nägemuse kaudu.
Konfliktide ...

Loe edasi

Kas tundetus ongi tugevus?

Olen meesterahvas ja räägiksin/küsiksin mõne karmi elusituatsiooni kohta.
Olen kohanud oma elus suurt ja ilusat armastust naise vastu. Oleme 30'ndates
aastates. Kohtusime asjajärgul, kus mina ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Usun, et naine, keda Te armastate, on hetkel veel oma tunnete suhtes segaduses. Kui Teie tunded tema vastu on siirad ja tugevad, siis püüdke temaga uuesti suhteid alustada nii, nagu tegite ...

Loe edasi

Liiga kuri isa?

Minu mehel on laste kasvatamisel selline filosoofia, et parem üks korralik nahatäis kui pidev näuksumine. Kuid minu arvates läheb ta karistades üle piiri. Meie 4-aastane poja on viimastel nädalatel jonnima ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere Made!
Jonn on lapse arengu lahutamatu osa ja karistamine pikemas perspektiivis võib kaasa tuua muid probleeme. Soovitan raamatukogust võtta mõni laste arengut kirjeldav raamat ja seda lugeda, ...

Loe edasi

Veider käitumishäire

Tere!Mind paneb juba pikemat aega hämmastama ühe inimese kummaline käitumine ja seepärast otsustasin asjatundjalt nõu küsida.

Tegemist on 52- aastase vanapoisiga, ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!

Kõigepelt võiksid mõtiskleda selle üle, mida teie suhe Sulle tähendab, mida Sa tunned ja milleks suhe Sinule vajalik on.

Tema oli Sinusse armunud, ja see on üpris loomulik, ...

Loe edasi

Kasuisa ahistas

Tere! Kui kasuisa on lapse vägistanud 5.aastaselt, seejärel kuni 17 aastaseni pidevalt ahistanud, alandanud, hirmutanud.

On sellest võimalik üldse üle saada,ka omal käel? Kas peaks pöörduma ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!See olukord, mida Te kirjeldate, on äärmiselt, sõnul väljendamatult traagiline ahistamise ohvrile. Ma ei usu, et sellest on võimalik üksinda, ilma kellegi abita jagu saada. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: