kontrollimatu vägivald 08.04.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Viimase aasta jooksul esinevad väga sagedasti juhud, kus mingli tühisel põhjusel ärritun ning lähen kallale oma elukaaslasele. Ma ei suuda seda kontrollida. Kõik piirid kaovad ära. Elukaaslane on korralik ja suhted muidu on meil head.

Ma olen püüdnud end analüüsida ja leida põhjuseid...

Ja põhjused on nii lapsikud, et häbi hakkab.

Ja samas ei suuda ma oma käsi taltsutada. Üks moment läheb kõik uduseks ja ma ei suuda enam aru saada, kui vale on mu käitumine. Ainus millest ma aru saan, on see, et mingi asi on mind ärritanud ning haiget teinud.Mida ma peaksin tegema?

Sellest olen aastaga aru saanud, et ise ma endaga hakkama ei saa.

Oleme ka elukaaslasega üritanud koos hakkama saada, st mölenud välja kuidas peab käituma, kui mul jälle hoog tuleb, aga sellest ei ole ka midagi välja tulnud.

Olen ise Tartust, ehk oskate soovitada mõnd psühholoogi, kellega ma võiksin antud teemadel rääkida.

Kui üldse on mõtet sellisel teemal rääkima minna?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Palun analüüsi ikka neid põhjuseid ja kui vähegi võimalik, siis mõne aja möödudes ka koos naisega. Võti peaks olema selles, et mingi olukord (tunne, sõna jne.) toob mällu minevikus kogetud ebameeldivuse ja Sinu reaktsioon kordub. Räägi naisele sellest ja ma usun, et aru saades oma reaktsiooni põhjusest ja edaspidi harjutades tema toel, võid saavutada edu.

Kui Sa siiski ise hakkama ei saa, pöördu mõne psühholoogi poole.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

inimesed ja arusaamine neist

Tere!

Psühholoogid näevad oma igapäevatöös igasuguseid inimesi. Äkki oskate seletada lahti minu jaoks ühe fenomeni inimsuhetes.Kes on küll need mehed, kes sõnades ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere, A.!Vaadake, tõepoolest kohtuvad psühholoogid igasuguste erisuguste inimestega. Ja üldse -- inimesi ongi mitmesuguseid. See olla psühholoogia esimene seadus. See, et inimesi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi