seksuaalprobleem 20.03.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Lugesin eelnevalt esitatud küsimusi ja leidsin,et paljudel inimestel on

minuga sarnane mure...ärevushood,paanika,depressioon. Mul käib see asi

samuti hooti.Tükk aega tundub olevat kõik normaalne, ma suudan enda tundeid

kontrolli all hoida, kuid siis ühel hetkel, kui on raskem periood (sess,

probleemid kodus jms.), kasvab kõik üle pea. Kuid viimasel ajal on juba

pikemalt kummitanud mind üks õudne mõte, mis ei lase mul rahulik olla.

Probleem on seksuaalset laadi. Nimelt, kui ma ükskord orgasmini jõudsin,

nägin kujutluspildis mehe suguelundit,mis oli hästi väike. Peale seda

hakkasin oma õuduseks mõtlema, et see võis ju olla lapse oma.Ja nii ma

siis olen piitsutanud end selle mõttega. Mitte, et mind lapsed erutaksid,

vastupidi,iga kord kui see mõte tuleb, hakkab mul paha. Viimasel ajal

olen sellest püüdnud mitte mõelda, aga see siiski segab minu seksuaalelu,

sest erutus kaob kohe. Ma pole sellest julgenud kellegile rääkida,sest

kardan, et mind peetakse pedofiiliks. Ja nii ma olengi oma murega üksi.

Äkki saate Teie mind kuidagi aidata?

Ette tänades,

K. (19)

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Tore, et tahad murest kirjutada. Päris selge Sinu olukord mulle ei ole, kuid püüan midagi vastata. Kui Sul on nii hea ettekujutusvõime, siis püüa see ära kasutada positiivsel moel. Pakun sellise mõtte. Kui oled vahekorras, siis tee seda valgustatud ruumis. Nii võid endale jäädvustada mällu pildi, mis vastab tegelikkusele. Kui hiljem tuleb see tuttav ebameeldiv pilt silme ette, tuleb öelda "stopp" ja püüda mõelda midagi kaunist ja Sulle meeldivat. Tähtis on, et sa ei kardaks neid mälupilte ja püüaksid säilitada rahu.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.