onaneerimine 18.03.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on kaks toredat poega, 12 ja 6-aastane. Muret teeb noorema poja kahtlane nahistamine üksi teki all. Tean, et see on normaalne, kui laps ennast avastab ja seetõttu pole sellest numbrit teinud. Nüüd olen 3-4 korral otse peale sattunud, kui laps üksi voodis onaneerib. Olen rahulikult ta käed teki alt välja võtnud ja öelnud, et nokuga pole vaja mängida, riidlema pole hakanud. Laps on siiski vahele jäädes veidi ärevuses, küsib kohe, et mis on. Samas on tegu sedavõrd meeldiv ja kavalust veel vähe, et seda varjata oskaks. Kuna korrad on läinud järjest tihedamaks (pea iga päev), tunnen, et ei oska sellisel puhul käituda. Kardan, et kui ta nii teeb ka näit. lasteaias, võib ta sattuda teiste pilkealuseks. Ja üldse - kui tihti on normaalne ja kuidas peaksin sel juhul reageerima mina? Vanema pojaga sellist probleemi pole olnud (st. pole peale sattunud). Ette tänades.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Mul on tunne, et see küsimus ei ole päris minu kvalifikatsiooni järgi. Noormeeste seksuaalse arengu iseärasused on valdkond, mis peaks olema kohased arutamiseks seksuoloogiga. Aga kuna siinsel veebiväraval pole sellist isikut esindatud, ehk oskab meestearst Teile selle peale midagi kosta. Ja kui ma tohin siin muid portaale soovitada, siis peaks olema hot.ee väravas üks selline inimene valves vastama sedalaadi küsimustele.

Kõige paremat soovides,

HK