suhted 09.03.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Elan veidi üle aasta oma elukaaslasega koos. Alguses oli kõik imeilus (eriti minu jaoks, kuna see mu esimene suhe). Nüüdseks on aga ära kadunud suudlemine - alles vaid hommiku ja lahkumineku musid, ja peaaegu ka seks. Mulle on jäänud mulje, et enamasti tahab mees rohkem seksida, kui naine. Kuna mul elulised kogemused puuduvad, siis ei saa ma aru, mis meil lahti on. Mehe käest kardan küsida (talle ei meeldi eriti asjadest rääkida, tavaline vastus on, et see on sinu arvamus ja ma juba kord olen selline). Kas ta on minu vastu huvi kaotanud ja elab koos vaid harjumusest (kui selline asi saab aastaga tekkida)? On siis nüüd viga minus või temas? Neile küsimustele on teil tõenäoliselt raske vastata. Aga kui seks suhtest kaob, kas siis on suhe lagunemas? Armastan teda väga ja ei taha temast mingil juhul ilma jääda, aga kui temapoolsed tunded on kadunud, siis ei ole see ju see... Aga temalt otse küsida tundub mulle kui "kus hundist räägid, seal hunt kohal"? Rumal asjatult põdev mina?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Kirjale vastata on veidi raske, kuna on vähe olulist informatsiooni minu jaoks.

Sinu ootused elukaaslase rollile on olnud hoopis teistsugused, kui tegelikult mees selles rollis käitub. Armastad oma meest väga ja tõenäoliselt soovid kooselu jätkata.

Siit teen ettepaneku temaga oma muredest rääkida. Tundub, et Sinu partner sellistest teemadest eriti rääkida ei taha, kuid Sinu jaoks on see vajalik. Räägi talle kõigepealt oma tunnetest tema vastu ja siis ka sellest Sind muretsema panevast teemast.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.