kognitiiv-käitumuslik teraapia 24.01.02 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Palun seletage lahti, mida kujutab endast kognitiiv-käitumuslik teraapia ja kes meil selle teraapiaga tegeleb.

Aitähh.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

See on küll niisugune teema, mille kohta on kirjutatud pakse raamatuid ja terved mäed artikleid. Nii lühidalt seda kokku võtta, et see selgitus siia ära mahuks ma küll ei oska.

Te võite näiteks Google'isse otsingusõnana cognitive behavioral therapy sisse lüüa ja vaadata, mis sealt välja tuleb. Kindlasti väga palju.

Meil tegelevad sellega mitmed psühholoogid ja psühhiaatrid, kes on sellealase täienduskoolituse läbi teinud. Näiteks psühholoog Sirje Rass. Temale saab helistada telefonil 050 36243.

Uudishimu ka edaspidiseks!

Harri Küünarpuu