Kas seaduspärade teadmine segab? 10.12.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen asju nii mõistnud, et kui olen mingi otsuse ees või juba otsuse teinud, tahan teada tausta (näiteks kui kõrgharidusega naisena kavatseksin hakata elama vähese haridusega mehega, tahaksin teada, missugune on niisuguste kooselude prognoos võrreldes võrdse haridusega partnerite kooseluga, missugused on võimalikud konfliktide allikad jne.).

Olen aga märganud, et sage reaktsioon sedalaadi küsimustele on:"Ela ja ole õnnelik".

Kas tausta teadmine segab elamist?

Kui ma näiteks elukutset valin, siis ju on loomulik mõelda sellele, missugused on selle elukutse perspektiiviud, kus ma rakendust leian jne.

Tänan!Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Kooselu alustamisel on oluline koht Sinu tunnetel ja vastastikusel usaldusel.

Kui Sa väärtustad haritust, siis võib arvata, et vaatamata partneri kõrghariduse puudumisele, oled juba valinud enda kõrvale intelligentse mehe.

Selleks, et kooselu oleks mõlemaid pooli rahuldav, tuleb teil mõlemal seda tahta ja selle nimel vaeva näha.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

PERENÕUSTAMINE

Kuidas peaks käituma kui mees armastab oma naist, aga sooviks intiimsuhteid ka teiste naistega? Mees hoiab ennast tagasi, et mitte teha haiget naisele ja lahku ei suuda ka kumbki minna. Kooselu kestnud ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!

Muidugi teeb naisele teadmine mehe suhetest teiste naistega haiget. Kuid, kui naisega on väga usalduslik suhe, võiks teemat arutada. Äkki oskab naine anda mõnd head ideed. Võtke arutluse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi