Suhe 15.03.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Lgp Irene Kalvet!

Mul on südamemure. Peale 10-aastast kooselu teavitas ühel õhtul elukaaslane, et lõpetab suhte.
Minu jaoks oli see suur shokk, põhejendas seda sellega, et tahab lahku minna iseenda pärast, et me ei ole koos õnnelikud.
Ja veel ütleb, et probleemid, mis meil on aastaid olnud, pole
lahendust leidnud. Ja kuna midagi ei ole muutunud, siis ta ise muudab neid ja muutis, muudab nii, et lahkuminek on tema arvates ainus võimalus.
Enam ta minuga rääkida ei soovi, palus välja kolida, andis tähtaja (jäänud 3 nädalat) ja ütles, et minuga rääkimine ajab teda veel vihasemaks, et see on kõik, mida ma sellega saavutan. Ise ta seni öösiti korteris ei ole. Ta on ülimalt ärritatud ja tulivihane.
Miks ta selline on ja kuidas peaksin talle lähenema, suhtes ei ole ainult üks pool, soovin, et ta ka mind mõistaks.
Näen oma edaspidist kooselu vaid temaga. Kas meie suhet on võimalik veel taastada? Soovin seda kogu oma hingest!
Suured, suured tänud Teile! Oleksin tänulik, kui leiate võimaluse vastamiseks võimalikult kiiresti.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kõigepealt soovitan veidi rahuneda, kui see võimalik on. Teie jaoks on vajalik, et mees räägiks, mis talle teie suhtes ei meeldinud. Kuna mees rääkida ei taha, tuleks Teil esitada nõudmine, et Te ei lahku enne, kui ta on nõus Teiega kõnelema. Kas see suhtele kaasa aitab, ei tea, kuid Teid ei jää vaevama teadmatus ja mehe poolt esitatud süüdistus. Kui mees siiski kaalub kooselu, vajaksite psühholoogi abi.
Jöudu ja edu soovides!
Irene Kalvet