3a.6k tüdruk ei käi lasteaias potil 01.03.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Või tähenda potil käib aga ei pissi ega kaka seal. Põhimõtteliselt käib ta hommikul kell 7,00 ja kannatab kella 16,00 kuni talle lasteaeda järele lähjen. Kasvataja tuletab talle pidevalt meelde, et ta poltile läheks aga ta vastab, et pole pissi häda või läheb potile aga midagi ei tee. Samas kohe kui lasteaia uks seljataga sulgub ütleb ta, et tal on häda ja me jookseme koju. Kus ta kohe ka oma häda ära teeb. Külas käies ja muidu võõrastes kohtades meil seda probleemi pole, pissib isegi suure potti. Lasteaias hakkas käima 2 aastaselt 4 päeva nädalas. Esimesel aastal meil seda probleemi ei olnud. Samas olid sõimes väiksemad potid. Nüüd on tavalised suured potid. Ka kasvatajad ei oska nõu anda, palusid psüholoogi poole pöörduda. Kas oskate aidata?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Oluline on, et õpetaja lasteaias temaga rahulikult suhtleks. Kui lähete lastaeaeda järele, võtke aega, mängige mõni aeg ja üritage minna lapsega koos potile. Paluge last, et ta Teile näitab, kus potid on ja kas Teie ka mahute seal käima. Kui see kohe ei õnnestu, jätkake veel mõni päev. Paluge õpetat, et ka tema lapsega koos WC-sse läheks ja olukorra mänguliseks muudaks. Sundida ja pahandada lapsega ei tohiks.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.