Hirmutunne 11.12.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen 29aastane ja kolme lapse ema ja olen täitsa hädas endaga.Lugu selline et oktoobri lõpus suri vanaema ja peale seda enam normaalselt elada nagu ei saagi.Kuna surnuid olen koguaeg väga kartnud ja nüüd on see pilt kogu aeg silme ees ja pidev hirmutunne eriti õhtuti,magama ka ei saa kuidagi jääda ja kõik see loomulikult peale matuseid,matused olid 28 oktoober 2006a.Kogu aeg tahaks nagu seltskonnas viibida ei taha üksinda olla.Vahest mõtlen et mida ma kardan ja ei saa isegi aru.Millest tuleneb üldse see hirm.Tahaks jälle normaalselt elada.Jään väga vastust ootama.Parimate soovidega.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan leida psühholoog, kellega koostöös saate abi.
Inimesed leinavad esinevalt ja selline hirm läheb üle. Kui õhtul enne uinumist tuleb pilt silme ette, püüdke kujutleda seda pilti televiisori ekraanile. Siis kujutlege ette, et lülitate televiisori välja. Harjutage! Veel võiksite magada valgustatud toas.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.