Perekond laguneb 27.10.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 28 aastane naine. Olen tundnud ennast viimasel aastal nii üksikuna. Olen elanud koos mehega u seitse aastat. Meil on aastane tütar. Ostsime 3 aastat tagasi omale korteri. Elasime seal 2 aastat, siis müüsime krt maha. Elasin seda raskelt üle. Kolisime teise linna üürikorterisse. Mees käis ikka edasi tlns tööl, oli nädal meiega ja nädal tlns tööl. oleme nii elanud u aasta. Ei teagi täpselt millal hakkasime teineteisest eemalduma.Peale lapse sündi oli kogu mu tähelepanu tibule suunatud. See ju loomulik, et mõned kuud on see nii. See nädal, kui ta kodus oli, veetis ta väga vähe aega meiega. Käis alati väljas (klubides, baarides) üksi, kuid ega ma sellest suurt numbrit ei teinud kui vahest üksi ka käib. Suve jooksul käisin mina temaga 2 korda peol, esimene kord oli janipäeval, kus ta ennast maani täis kaanis ja minust üldse väljagi ei teinud. Teine kord suve lõpus käisime kontserdil, kus ta kommenteeris koguaeg teisi naisi ja võrdles neid minuga, tundsin ennast nagu solvunud. Pärast kontserti otsustasime klubisse edasi minna, kus ta teatas, et läheb nüüd tibisid otsima ja kaduski. Mina tantsisin teistega. Pärast läksime koos koju, olin küll sisimas väga kurb selle pärast, mis oli, aga ma ei kurtnud selle üle ja seekord lõppes kõik ilma tülita. Mõned kuud tagasi näitas ta, et tema msni kontaktides oli üks tüdruk, kui küsisin, kes ta on, siis ta veiderdas, et ei tea, ei tunne teda, nagu naeris mu üle ja tahtis meelega haiget teha. Sellest päevast alates on kõik täiesti muutunud. Mu ema sattus insuldiga haiglasse, kus ta suri. Kuna mehega ma rääkida ei saanud ja temalt lohutust ei saanud, siis hakkasin suhtlema internrtis ühe mehega, kellelt sain natukenegi toetust ja lohutust ning sellega asi piirduski, midagi enamat meievahel ei juhtunud, sest mina seda ei tahtnud. Juba mõnda aega oli mees rääkinud pidevalt, et tema armukesed ja tema armukesed. Võtsin seda nagu naljana, kuni ühel õhtul ta tõestas kirjadega netis, et tal ongi armukesed. Enne seda olime just üle pika aja sexinud. Ei oskagi kohe kirjeldada mida tundsin, olin nii löödud, et mitu päeva sees keeras ikka. Pidevalt on tal olnud selline jutt, et kõik naised tada tahavad. Hiljem hakkas ta eitama, et ta polegi kellegiga sexinud. Ma ei saa aru miks, tundub nagu ta tahaks endale midagi tõestada või siis minule. Nüüd on sellest natuke aega mööda läinud, ja tunnen, et võiksin isegi talle andestada, kui tema ka püüaks, kuid kardan, et see jääb elulõpuni kummitama. Kuna ta käitus nagu poleks midagi juhtunud (kallikene, musikene jne) siis palusingi täna hommikul, et anname endale veel ühe võimaluse. Olen sellele palju mõelnud ja mulle tundub et võiksime veel kokku jääda ja armastuse ning perekonna taastada. Minu suur soov on, et meie lapsel oleks terve perekond. Kuid mees ütles nii külmalt, kui veel olla saab, et ta ei taha mind enam. Kuid mulle ikkagi tundub, et ta tahtis mulle jälle meelega haiget teha. Kunaki ammu jätsin ma ta korra maha ja nüüd ta mainis seda. Kui ta ka tahtis selle eest tagasi teha, siis olen juba kuhjaga tagasi saanud. Olen üritanud temaga tõsiselt rääkida, aga sellest ei tule midagi välja kunagi. Olen püüdnud selgitada, et tunnen üksindust ja vajan mehe lähedust. Kuid kuulen vastuseks ikka ära ala ja haletse ennast. Kuna mul pole enam ühtegi nii lähedast inimest kellega rääkida, siis lootsin, et äkki hakkab kergem, kui oma mõtted ja tunded kirja panen. Miks see kõik üldse nii läks, mida valesti tegime. Sai vist väga segane jutt aga loodan saada siit nõu, mida peaksin tegema. Kas see ongi meie pere lõpp või on veel lootust.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan leida psühholoog, kes Teid aitaks. Kui seda on raske teostada, leidke uues elukohas inimesi, kellega suhelda. Kui mees ikka koju tuleb, siis päris ükskõikne ta ei ole. Säilitage rahu ja püüdke taastada enesekindlust. Leidke endale tegevust väljapool kodu kas üksi või koos lapsega. Kui mees väidab, et Te haletsete end, siis soovitan seda mitte teha ja keskenduda sellele, kuidas oma elu huvitavamaks muuta.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.