Hirm 24.10.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on mure oma sõbranna pärast. Ta kogu aeg muretseb kõige pärast ülearu. Kui kuskilt korra valutab arvab ta kohe, et tal on mingi tõsine haigus või kasvaja ning siis jälle muretseb. Ka on ta kogu aeg pabinas, et ta poiss-sõber teda petab või maha jätab, kuigi põhjust selleks pole. Ta räägib mulle, kuidas ta öösiti üldse korralikult magadagi ei saa, sest kogu aeg mõtleb nendele asjadele.. negatiivsetele.. ja näeb painajaid. Ma ei saa aru, miks üks noor inimene (20) ennast selliste asjadega niipalju vaevab? Pole tal kunagi mingit tõsist haigust olnud, kuid tema ikka väidab, et kardab surma jne. Ei tea.. on see mõni haigus või lihtsalt ongi mõni inimene selline.. muretseja? Kas peaks soovitama teda abi otsima?

Tänud

S (22)

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Tore, et muretsed sõbranna pärast. Arvan. et enesekindlust tuleks aidata tal tõsta. Sinu abi võiks olla selles, et püüad talle anda positiivset tagasisidet selle kohta, mida ta teeb hästi ja kuidas Sina temast hoolid. Soovita tal otsida endale psühholoog, kes teda aitaks.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.