tüdimus 22.10.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!Kuidas lahti saada jõuetusest, mis mind juba pikka aega vaevab? Kõikide tööde-tegemiste jaoks pean meeletult pingutama. Viimati pidin tegema ühe eksami koolis, võtsin isegi õppepuhkust, aga lihtsalt ei suutnud õppida. Aeg-ajalt on küll helgemaid hetki, aga siis on jälle selline hetk, kus lihtsalt nutt tuleb peale - elu tundub niivõrd mõttetu ja vastik.

Peaksin selle talve jooksul kooli ära lõpetama, aga praegu tundub, et ma ei saa sellega lihtsalt hakkama.

Raskemaks teeb elu veel see, et poeg käib jälle koolis: kõik need õhtused õppimised ja vigade parandused (peagi 9-aastaseks saav poiss ei tee pikkadel-lühikestel ja kõvadel-pehmetel häälikutel). Laps käib küll kaks korda nädalas logopeeditunnis (koolis), kus ta on isegi on tubli, aga tunnis kirjutab ikkagi valesti. Samuti tekitab probleeme tema nn hüperaktiivne käitumine koolis (eakas klassijuhataja ilmselt peab teda alaealiseks kurjategijaks). Minu arvates reageerib õpetaja üle, samuti ei suuda ta aru saada, et laps ei saa sinna midagi parata, et ta selline on.

Töö on samuti üsna nõme, tehakse otsuseid, mida ei täideta, peab tegelema bürokraatlike õuduste juurutamisega jne. Tahaksin töötada inimestega, isegi lastega, aga kus ja kuidas? Olen hoopis õigusteaduse bakalaureuse omandamise lõpusirgel.

Abikaasa on küllaltki pessimistliku loomuga. Ausalt öeldes olen tohutult tüdinud pidevast cheer up-imisest. Samas sõltun kohutavalt tema tujudest, mossitamisest ja vaikimisest. Nn tema tunded on minu tunded. Ilmselt on see pärit kodust, kus pidin kogu aeg jälgima oma isa tujusid, et hoiduda äkkvihast ja vägivallapursetest. Püüan küll sellest tobedast harjumusest lahti saada, aga läheb see väga raskelt. Tahaksin ise aeg-ajalt toetust, aga kust seda saada? Igaühel on endagagi piisavalt tegemist. Sõbrad on mööda Eesti- ja välismaad laiali, nii "kõrges" vanuses nagu mina, enam kahjuks uusi ei leia.

Sõidame perega lähiajal "soojale maale", aga ma ei suuda sellestki rõõmu tunda, kuna lõpliku otsuse ja finantseerimise korraldasin jälle mina. Nii mõnus oleks, kui ka abikaasa midagi omal algatusel ette paneks. Olen varasematel aastatel kannatlikult oodanud mingitki algatust, aga lõpeb see sellega, et istume lihtsalt kodus, mis on liiga väike, et 3 inimest ennast seal kogu aeg hästi saaks tunda.

Jutt sai pikk, aga ehk suudate mulle siiski mingit nõu anda.T. (30)

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Suhted mehega.

Tundub, et oma ootustest mehe rolli kohta pole Sa talle kunagi rääkinud. Küllap on tal mugav Sinu kõrval elada-Sina organiseerid ja viid ellu.

Tulus oleks mõelda oma vajadustele ja tunnetele. Oled seni teiste soove püüdnud hoolega täita. Kes käseb Sul mehe tujudest sõltuda?

Mõtle järele mida ootad,et olukord teie suhetes muutuks ja räägi sellest julgesti mehega. Kindlast esitab ta ka Sinule teatud nõudmisi, ole selleks valmis. Vestluse aeg olgu sobiv ja koht rahulik. Küllap leiate koos mõne lahenduse.

Laps ja Sina.

Laps ootab alati toetust, kuid tuleb jälgida seda, et tema abistamisega liiale ei mindaks. Kuidas laps ise tunneb end koolis ja kuidas kirjeldab suhet õpetajaga? Julgusata teda kui ta on ebakindel koolis.

Kodus kiitke teda kui ta ka mõnd pisiasja hästi teeb. Teie suhe mehega mõjutab teda. Hüperaktiivne laps vajab stabiilsust ja sooje suhteid.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Millal peaks hakkama väljast abi otsima?

Tere!
Mure on selline, et viimastel aastatel on väga palju sündmusi kuhjunud (ema ja vanaema surmast alates, kolimiste ja töökohavahetusteni välja) ning esimest korda elus on tabanud tüdimus, väsimus, ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Leinamine kulgeb inimestel erinevalt ja võib kesta mõne aasta. Kui sündmusi kuhjub, nagu Teil, võtab kohanemine aega. Soovitan Teil leida endale psühholoog, kellega koostöös leiate kindlasti ...

Loe edasi

tüdimus

Mul on nii palju põhjust elada :kaks imearmast pisitütart,hea abikaasa ja normaalne kodu.Ent ometi olen nii väsinud ja tüdinud oma elust ja iseendast.Mu abielu on ohus,kuna ma ei taha,et mu mees mind ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Soovitan minna reisima sõbrannaga, kelle seltsonnas kõige paremini end tunnete. Rutiinne kodutöö väsitab ja parim vahend on vaheldus elule. Kui reisima ei ole võimalik minna, võiksite endale ...

Loe edasi

stress

Tere! Milliste stressi ilmingutega peaks pöörduma spetsialisti poole? Mida ikka teha, kui kõik tundub olevat nii paha, kõik koguaeg nõuavad sinult ja imevad sind justkui tühjaks ja kui üritad puhata, kasvõi ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!Sellise Teie kirjeldatud seisundiga peab kindlasti juba pöörduma spetsialisti poole. Selleks võiks olla nii psühhiaater kui ka kogenud psühholoog, kes oskab Teid vajaduse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi