Mure. 10.11.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures iseenda pärast. Kuna viimasel ajal olen olnud nii närviline. Ja kõik sai alguse sellest, kui ma sain teada, et mu poiss mind petab. Peale seda oleme ikka koos aga ma ei suuda teda usaldada enam nii nagu enne, kuigi ta kinnitab mulle aeg ajalt, et tal ei ole kedagi ja ta tahab minuga olla. Ma olen hakkanud tema igat jälge kontrollima ja teda üleliia jälgima. Kui talle keegi helistab , siis ma tahan alati teada kes helistab ja kõik sellised pisiasjad. Aga selle asja juures kõige hullem on see, et ma ärritun iga asja peale mis ta valesti ütleb ja kas või teeb midagi valesti ja ma juba karjun ta peale. Ja samas ise pärast kahetsen, et miks mul oli vaja jälle karjuda, et neid asju saab ilusti ka ju ajada ei pea karjuma ja siis ei lähe palju aega mööda kui ma jälle karjun ta peale. Meil on ka veel kolme aastane tütar, kellega ma vahel pahandan kas või mõne pisikese asja pärast mis ta teeb. See teeb nagu mulle endale ka nii haiget vahel, et ma lihtsalt nutan omaette, et saaks natukenegi kergem. Ja mu poiss on ka mulle öelnud, et sa oled nii närviline ja ärritud igaasja peale nii ruttu, et mine arsti juurde. Ma ei teinud sellest alguses välja vaid ütlesin, et mine ise aga nüüd juba tahaks ise ka aru saada milles asi on, või millest see tulla võib. Ettetänades Mari.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Mari!
Tugeva suhte üks tingimus on usaldus ja veel on tähtis, et armastaksite teineteist sellisena, nagu te olete. Soovitan mõni aeg harjutada nii, et märkate kõike seda, mida mees hästi teeb. Proovige kõigele häirivale mitte tähelepanu pöörata. Te saate muuta oma hoiakut mehe suhtes ja siis märkate ka mehe käitumises muutusi. Teie laps vajab teid mõlemaid ja soovib, et teie suhted oleksid soojad. Iga inimene vajab privaatsust ja meest pidevalt kahtlustades tekitate Te endas pinge, mis väljendubki Teie käitumises.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.