Kooli stress? 20.09.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Lugupeetud Irene Kalvet!
Sel aastal läks minu poeg kooli. Pool nädalat pärast kooli algust nägin, et lapse WC-s käimine sagenes. Nüüd on juba kaks nädalat möödas, laps käib roojal ikka 4-5 korda päevas. Mõnikord on rooja vedelam, mõnikord kõvem. Õpetaja ütles. et laps on kooliks valmis. Laps ise on kooliga rahul ja päevikus on tihtipeale "tubli" hindeks. Lapsel pole küll sõpru uues koolis. Ja veel üks njuanss, laps võtab juba pool aastat Timonil tablette. Siiani on ravi olnud komplikatsioonideta. Ei tea mida mõelda! Kuidas aidata?
Tänan, Maria

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Maria!
Kooli algus on suur muutus lapse elus. Vaatamata sellele, et lapsele koolis meeldib, võtab kohanemine uue elurütmiga aega. Püüdke olla lapsega rahulik, küsige kooli kohta, julgustage ja kiitke teda. Kui võimalik, siis saatke teda kooli ja minge peale tundi vastu.
Rohu kohta küsige tohtrilt, kes Teie lapsele need on määranud.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.