liigne närveerimine 08.06.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Oleks vaja abi, kuidas vabaneda liigsest närveerimisest. Tegemist on 21 aastase noormehega, kes õpib kõrgkoolis. Juba algklassides väljendus tal mure kõhuvaluna. Sai siis uuringutel käidud, mis lõppesid psühholoogi juures. Selgus, et kõhuvalud seostusid õpetajaga, kes tõesti oli närviline ja karjus lastega pidevalt. Gümnaasiumis väljendusid pinged enne kontrolltööd või eksamit lausa kõhulahtisusega.
Nüüd kõrgkoolis see asi jätkub ja häirib teda väga. See pabin ja esinemishirm ja sellega kaasnev kõhulahtisus muudab juba kooliskäimise vastumeelseks, kuigi ta saab seal teadmiste poolest hakkama ja on muidu normaalne suhtleja.
Ta tunneb end sellega seoses nii halvasti, et tahaks kusagilt abi otsida. Ees on veel mitu õpiaastat, seega on probleemi lahendamine tema jaoks väga oluline.
Kuhu ta võks pöörduda, kes oskaks aidata?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan leida noormehel psühholoog, kes teda aitab. Koos psühholoogiga õpib noormes oma suhtumist antud olukordadesse muutma, õpib lõõgastuma ja kindlasti suudab praegu talle pingeid valmistavatesse olukordadesse tulevikus rahulikumalt suhtuda. Tuleb psühholoogi soovitusi järgides hoolega harjutada.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Ei tea mida arvata

Tere, olen veidi alla kahekümne ning mul on juba umbes kümme päeva olnud väike palavik (37,1-37,5). Käisin ka perearsti juures, ta kirjutas küll antibiootikumid põletiku vastu, aga mingit erilist viga ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Perearst vastab sellele küsimusele täpsemalt, küsige temalt seda ka. Väga tugeva närveerimise puhul võib tõusta keha temperatuur, kuid see ei ole siiski reegel. Kui temperatuur nii lühikese ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi