stress lapsel? 15.03.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Minu laps 6 a. ärkab öösetti imelikult nuttes ja üle keha vappudes. Ta ei saaks justnagu aru mis toimub, vaatab ühte punkti ja nutab ngu näeks seal punktis kedagi/midagi. Tavaliselt ta hommikuti ise seda ei mäleta. Kas tegu võib olla stressiga, halvad unenäod, või hoopiski misdagi muud?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kas Teie laps käib lasteaias? Kui "jah", tuleks lasteaia õpetajalt uurida, kas lapsel on probleeme nende juures. Laps oskab Teile rääkida, mis teda hirmutab või häirib, püüdke uurida. Kas Teie kodune olukord on stabiilne? Ebastabiilne ümbrus mõjub vahel lapsele häirivalt. Veel võib olla mõni füüsiline probleem, kuid siis võib ta end ka ärkel olles halvasti tunda. Jälgige teda.
Ärge lubage last õhtul vaadata televiisorit, olge mõni aeg tema juures enne uinumist, lugege talle rahulikke muinasjutte.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Kooli stress?

Lugupeetud Irene Kalvet!
Sel aastal läks minu poeg kooli. Pool nädalat pärast kooli algust nägin, et lapse WC-s käimine sagenes. Nüüd on juba kaks nädalat möödas, laps käib roojal ikka 4-5 korda ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere Maria!
Kooli algus on suur muutus lapse elus. Vaatamata sellele, et lapsele koolis meeldib, võtab kohanemine uue elurütmiga aega. Püüdke olla lapsega rahulik, küsige kooli kohta, julgustage ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi