hirm 18.01.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ei teagi, kas mu mure on tavaline või erakordne, aga siin ta on. Nimelt olen varsti nii kaugele jõudnud, et vaja õpilasest tööinimeseks hakata, kuid tööle minek hirmutab mind väga. Olen paaris kohas tööl käinud ning eriti üle nädala ei pea vastu, sest ma lähen endast nii välja, kartes midagi vussi keerata, et tööle jõudes ei tea kohe, kust arvutigi käima panna. Viimases kohas käisingi kaks nädalat, kuid rohkem ei pidanud vastu, sest olin kogu aeg nii pinges, et ei saanud terve see aeg magadagi, täiesti liialdamata. Ma kardan, et ajan midagi vussi ja siis lithsalt karjutakse mu peale. Või ma ei teagi, kas kardan hoopis vastutust. Ma võin mõistusega asja võtta, et mida teine inimene mulle teha saab, aga kui on konkreetne situatsioon, siis on jälle asjad halvasti.
Kõige hullem on see, et mul ei ole põdeda halva hariduse vms pärast. Ja omade või sõprade seltskonnas olen pigem mina paljude asjade algataja. Ka kooliasjad lähevad reeglina kergelt ja täiest valutult, eksamid ei tekita mingit olulist pinget ega adrenaliinivoogu. Aga tööga siis niimoodi. Hirm kohe kooli lõpetada, et mis siis küll saab. Kuigi kooli lõeptamiseks on vaja ka praktika sooritada... Ja see on nagu üks surnud ring. Ma võiks oma teadmistega kenasti tööl käia ja kooli kõrvalt kogemusi ning raha teenida, kuid ei saa kuidagi. Ja siis on see tülpimus ja kõik segamini. Teeb tuju halvaks, et ei saa hakkama jnejnejne. Ja piinlik on nagu ka, et ise hakkama ei saa. Mida teha võiks?

aitäh ette!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan Teil mõelda, mida konkreetselt kardate, kas arvutit(tööd) või inimesi? Kui inimesi, siis miks nende arvamus Teist nii tähtis on? Kui inimene tööle läheb, siis on loomulik, et tal võtab kohanemine aega. Ärge olge nii nõudlik enda suhtes ja ärge kartke teha vigu. Andke endale aega süveneda töösse. Arvan, et vastutustunne on Teil kõrge, kuid püüdke tegeleda oma hoiakutega. Kui Te suudate endale sisendada rahulikkust, siis see on suur samm. Sõprade seas olete populaarne ja ma arvan, et ka rahulik. Püüdke sama meeleolu säilitada tööl olles ja pidage meeles, et tööl sõpru leida pole omaette eesmärk.
Mõelge sellele, et Teil on hea haridus, sõbrad ja igas muus situatsioonis saate hästi hakkama. See annab kindlust, et tööl rahu säilitades suudate ka tööd nautida ja unustate hirmu vigade ees.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Hirm, et keegi jälgib mind.

Tere,
Küsimus ei ole minul, vaid ühel nooremal tuttaval.

Nimelt üks 16 neiul on pidev paranoia, et keegi jälgib teda- just üksi kodus olles. Hirm on tal kasvanud lausa nii suureks, ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Soovitan neiul leida võimalus minna psühholoogi jutule. Tema ise saab kirjeldada oma hirme täpsemalt ja pikemalt. Koostööst psühholoogiga saab ta kindlasti abi.
Jõudu ja edu soovides!
Loe edasi

pidev hirm

Tere,

mul selline pidev hirm millegi ees. Näiteks kui ma olin kuskil 12 aastane või nii, siis ei saanud ma korralikult mõni öö magada ja nägin õudusunenägusid, et ma kaotan ühe kalli eseme ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Ettekujutlusvõime on Teil hea, see tulebki panna end teisiti teenima. Kui tekkivad ebameeldivad, hirmutavad mõtted, tuleb neile öelda:"stopp!". Nii harjutagegi. Visualiseerige enda tulevikku ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi