sõltuvus rahast? 19.09.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!Mulle teeb muret minu 18-aastane poeg.Juba pikka aega võtab ta ette suuremaid ja väiksemaid "projekte",et ikka kiiresti ja kergelt raha saada.Küll ostab-müüb ja vahetab,hoolimata sellest,et kõik tema katsed kiirelt rikastuda lõpevad võlgadega.Peamine probleem ongi see,et ta ei suuda teha vahet enda ja võõra raha vahel-mis näpus,see ka ära raisatakse. Iga korraga võtab asi suuremad mõõtmed. Selge see,et oma tegevusega on ta kerge saak igasugusele kuritegelikule seltskonnale-alul pakutakse laenu,siis kerget võimalust see tagasi teenida jne.

Praegu imestan isegi,et ma ei ole enne aru saanud,et ta on nagu iga teine sõltlane- ta ei käi kasiinos,ei tarbi alkoholi või narkootikume,kuid vabandused,mis ta toob on samad-"see on viimane kord, ma ei tee seda kunagi enam,ausõna".

Paar kuud on rahulik ja kõik algab otsast peale........Kellelt ja kustkohast oleks võimalik abi saada,sest mulle tundub,et ta tõsiselt haige!?

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Teil on õigus, et tegemist võib olla impulsikontrolli probleemiga, mis on sarnane mistahes sõltuvusele. Taoliste probleemidega tegelemiseks soovitan küll psühhoterapeudi poole pöörduda. Situatsiooni omal käel korrigeerida on üsna keeruline, kuna kindlasti on Teie pojal olnud ettevõtmisi, mis on ka õnnestunud ja need suurendavad ohtu võtta veel suuremaid riske. Soovitan pöörduda Tallinna või Tartu Psühhiaatriakliinikutesse või Psühholoogilise Nõustamise Keskusesse SENSUS. Kõikides neis võtavad vastu nii psühhiaatrid, psühholoogid kui psühhoterapeudid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

sõltuvus seks sms-idest?

mulle pakub rahuldust saata kontrollimatult perversseid sõnumeid ja see on suur probleem kuna mu sõnumite arv on 30-40tk kuus.see tekitab mul ka pereprobleeme. kuna need sõnumid lähevad võõrastele naistele ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Kui selline tegevus kestab juba kaua, võib seda nimetada sõltuvushäireks. Abi saamiseks soovitan pöörduda psühholoogi jutule. Kirja teel on raske Teid nõustada.
Jõudu ja edu soovides!
Loe edasi

kas sõltuvus?

Kui ma mõtlen pidevalt suitsule,narkole,alkole kui seda parajasti pole kas see on sõltuvuse märk?Kui kiiresti tekitab kanep sõltuvuse?Miks eestis kanepit pole legaliseeritud veel?

Olen ise ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Ma ei tea, kas Te loete Postimeest ja selle nädalalõpulisa "Arter". Selle nädala "Arteris" (8. november) on kanepist hea artikkel. Ja seal lõpus üks veebiaadress, kus sellel teemal alutletakse. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi