probleem lapsega 05.12.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,

mure on 8 aastase 2.klassi tüdruku pärast, kes kipub püksi tegema. Kuidas tegeleda: kas mitte välja teha ja aidata, tunnustada ning premeerida kui vahepeal hakkama saab ?

Andres

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Andres!
Kõigepealt peaksite kindel olema, et lapse tervis on korras. Kui füüsilist viga tohter ei tuvasta, on tüdrukukesel mingi probleem. Püüdke temaga rahulikult vestelda, millises situatsioonis olukord tekkib, mis teda häirib? Vahel laps ei oska öelda, kuid ta võib hiljem ise hakata märkama, millises situatsioonis kontroll põie üle kaob. Loomulikult saate Te õigesti aru, et last tuleb toetada, mitte mingil juhul riielda. Kui tüdruk saab oma häirivale probleemile tuge, olukord muutub.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.