ülikooli lõpetamine 15.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,

mul on selline probleem, et mul on lõpusirgel ülikool ja vaja oleks teha veel paar eksamit mõned kirjalikud tööd. Jõuaksin need veel tehtud, kui praegu peale hakkaksin, varsti on aega juba liiga vähe.

Häda selles, et mul on millegipärast väga raske ennast neid töid tegema panna. Mul hakkab see asi vastu juba siis, kui töö kavandamise peale mõtlen. Olen püüdnud ennast motiveerida igasugu nippidega, kuid ei mõju eriti. Veidi saan tehtud, siis on tükiks ajaks isu otsas. Olen endale selgitanud, et ju siis tuleb paremini motiveerida ja kui ongi ebameeldiv, tuleb lihtsalt ära kannatada. Aga mul on väga ebameeldiv (sisemiselt halb) ja tulemus on selline, et ma lihtsalt ei teegi midagi. Olen niisama - tööl ei käi, ei õpi ka, viidan kodus või linna peal aega. Rahamuret ei ole praegu õnneks...Tuleviku pärast on hirm küll ja tean, et lõpetamata kool saab edaspidi suureks takistuseks.

Ala, mida õpin, pole kunagi eriti õppida tahtnud, aga olen juba nii kaugele jõudnud...kuidas saaks veel üle koera saba :) Muid muresid, rasket pereolukorda, joomist, narkot jne ei ole...mismoodi ainult sellest sisemisest vastikusest koolitööde tegemise suhtes lahti saaks?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Õige on tõesti see, et end tuleks motiveerida. Selge on ka see, et lõpetamata tegevus tekitab frustratsiooni, see tähendab, et jääte oma sammu kahetsema.
Kuna Teil rahamuret hetkel pole, soovitan Teil tegeleda spordiga. Keskenduge mõni aeg mõnda meelepärasesse tegevusse (ujumine, jõusaal jne.), see tõstab Teie huvi ka õppimise vastu. "Niisama olemine" on tegelikult Teie puhul ärevuse näitaja, ning füüsiline tegevus aitab lõõgastuda.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.