Depressioon ning ravimiuuring 12.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tervist

Olen diagnoositud kerge-süveneva depressiooniga pereisa, 35a. Esmakordselt abi otsima minnes sattusin ettepaneku peale osaleda ravimifirma ravimiuuringus.

Maailmavaateliselt ma pean ennast uuringu-jaatajaks, samas kõhklus on selles, et äkki pööran ma enda elu selle uuringuga pea peale. Uuringuarst kinnitab, et kõik võimalikud testitavad toimeained on tuntud ja efektiivsed, samas on olemas ka
platseebovariant ..

Palun väga nõu

Jaanus

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Jaanus!
Osaledes uuringus võite juhuslikult sattuda rühma, kus Teile ei anta õiget rohtu, vaid saate platseebovariandi. Seda aga, millisesse rühma Te sattusite, saate teada peale uuringu lõppu. Kas uuringus osaleda, peate ise otsustama. Uuringuga liitudes, on Teil õigus nõuda selle lõpetamist, kui Te end halvasti või ebameeldivalt tunnete.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.