Vanem naine ja noor mees 20.09.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Nimelt tegelikult probleemi nagu polegi,aga sellegipoolest kardan.Täpsemalt pool aastat tagasi tutvusin noormehega kes on nüüdseks 18 aastane ise olen 30 aastane. Me olime koos temaga 3,5 kuud ja kõik oli korras. Ma olin temale kõiges esimene. Loomulikult hakkasin mina kartma, et mismoodi me räägime oma vanematele sellest et teineteist armastame jne....
Võtsin siis kätte ja lõpetasin selle suhte väga inetult , et tema tunded kaoksid, et ta arvaks minust midagi halba siis on kergem mind unustada.
Mul endal oli seda väga raske teha, sest ma tundsin temaga koos olles ennast nii hästi nagu ma pole kunagi ennast kellegi teisega tundnud.
Lõpuks oli poiss isegi nõus mind viima enda juurde koju ja oma emale ütlema,et armastab mind jne...Loomulikult ma ei lasknud sellel juhtuda, sest ta ema ei aktsepteeriks seda suhet kunagi. Vähemalt selline on minu arvamus.Niisiis olime lahus kaks kuud.Vahest kirjutasime msn-s internetis omavahel. Aga loomulikult tahtis ta ikka minuga kohtuda jne.. Mina proovisin olla külm tema vastu, et mitte rikkuda noore inimese elu. Sain siis ükskord temaga kokku mõtlesin, et nii palju aega möödas et niikuinii tundeid pole ja kõik on korras, aga võta näpust kõik oli olemas midagi ei olnud kadunud, ei temal ega minul. Ja nüüd oleme uuesti koos. Aga minu kartused ei ole kuhugi kadunud...Olen ju sellises vanuses, et tahaks luua seda püsivat suhet mis oleks elulõpuni. Aga kardan , et temaga ei ole see võimalik, sest ma tahaks siis ju ka tema lähedastega lähedaseks saada.Üldiselt arvan, et äkki peaks teie vastuvõtule tulema ehk siis saab parema ülevaate ka minu ja tema elust.

Lugupidamisega
K.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui te tunnete end hästi ja armastate teineteist, siis teiste arvamusest ei peaks väga hoolima. Muidugi võite põrkuda kokku igasuguste arvamustega, kuid Teil on õigus enda elu üle otsustada koos kaaslasega, mitte rajada oma elu teiste arvamusest sõltuvalt. Kindlasti on raske eirata negatiivset suhtumist, sest soovite ju teiegi, et teie rõõmu jagaksid teie lähedased ja tuttavad.
Soovitan psühholoogi vastuvõtule minna, saate temaga koostöös vastuseid teid veel huvitavatele küsimustele.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.