Usaldamine 03.09.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Minu mure seisneb selles, et ma ei tea, keda usaldada. Üks naine väitis, et ta on minu mehe armuke. Minu mees aga ei võta seda omaks. Ta küll tunnistab, et see naine teda tahab, kuid tema mitte. Tahaksin muidugi uskuda oma meest, aga kahtlus närib ikkagi hinge. Nii on väga raske ja rõhuv edasi elada. Olen oma mehega sellel teemal vestelnud, ta püüab asju mõistlikult põhjendada, miks see naine räägib just nii nagu ta räägib, kuid ma ei saa ikkagi rahu. Ma ei tea keda uskuda, usaldada. Probleemi teeb minu jaoks valuliseks ehk ka asjaolu, et mehe usaldamisega on varemgi probleeme olnud. Pimesi ma teda igal juhul ei usalda. Kuidas küll saada hingerahu tagasi? Mõtlesin küll ka vestlusest selle naisega, aga ei taha ennast sellega alndada ja ega mul temalt midagi uut kuulda olegi. Ootaksin konkreetset nõuannet, kuidas närivast kahtlusest lahti saada, et oma elu korraldada ja surnud punktist edasi liikuda. Tänan!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Kahe inimese kooselul on oluline osa usaldusel. Sul ei ole kindlaid fakte selle kohta, et mees Sind petab, seega pole ka mingit alust teda mitte usaldada.

Nüüd mõtle oma tunnete üle. Kui Sa oma meest armastad ja tema Sulle samaga vastab, püüa teda usaldada. Kui mõtled pidevalt ebameeldivaid mõtteid, siis muutud Sa pahuraks ja selliseks muutub ka mees.

Parem näe vaeva kodus meeldiva koosolemise loomisel. Pööra rohkem tähelepanu endale ja hellita end, loodan, et see tõstab Sinu enesekindlust.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.