unes..... 08.09.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Probleem on pikaaegne ja väga häiriv. Kahjuks pole keegi seni suutnud vastata või aidata. Nimelt olen lapsest saadik magades unes nn lutsutanud.Mõnikord ei julge isegi magama jääda, kui tean, et kõrval on kerge unega inimene. Mida saaksin teha sellise jama lõpetamiseks? On see ravitav?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kuna inimene öösel magab, siis tavaliselt ta enda häälitsusi ei kuule. Kes Teile sellest räägib, mida Te öösel teete ja miks talle tundub, et see häiriv on? Või häirib Teid see, et sellest räägitakse? Soovitan Teil oma öine häälitsus lindistada ja siis seda ise hinnata. Oletan, et Te olete noor inimene ja olete häiritud sellepärast, et kaaslast võib segada.
Soovitan minna psühholoogi juurde, arvan, et saate koostöös temaga mingi lahenduse olukorrale.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.