Mure 17.08.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen 21 aastane ja mul on suur mure. Viis aastat tagasi leidsin oma eluarmastuse, ta on palju vanem minust, mina tundsin kohe hingesugulust, tal läks aastaid, et seda mõista. Ta abiellus teisega ja käis minuga ikka edasi ... Loomulikult sain haiget ja mõtlesin, et suhtlen temaga, et ta mõistaks seda meie erilist suhet. Ja ta hakkas mõistma, ta armus minusse, ta palus mind naiseks, aga ma ei vastanud ja siis hakkas suhe venima. Ja lahutanud ta ka pole Nüüd siis otsustasin lõpetada ja temaga rääkida, et sõpradena lahku minna,aga ta ütles, et ma lõpetagu ühepoolselt ja, et armastab mind ja me jääme surmani kokku , aga ta pole ennast liigutanud, et naisest lahutada. Äkki oskate aidata, miks ta loodab, et surmani kokku jääme? Kas ta alahindab mind, et kui oma naisest isu täis, siis 10 aasta pärast võtab minu. Ta käis minu juures ennem, aga nüüd on vanemad rohkem paiksed ja siis ta ütles, et ma peaks korteri muretsema, miks seda vaja on? Ja mis tähendab lõpeta ühepoolselt? Mille peale ta loodab? Et ma igavesti niisama olen olemas? Aga üks on kindel, ma tean ja tunnen, et ta väga armastab mind.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui see teadmine, et mees Teid armastab ja vahel kokku saada tahab rahuldab, siis on kõik korras. Kui selline olukord Teid ei rahulda, siis mõelge sellele, mida Teie sellest suhtest ootate. Kui olete endas selgusele jõudnud, võiksite mehega oma ootustest temale rääkida. Paluge temal oma ootustest Teile täpsemalt rääkida. Temaga vesteldes saab Teile selgemaks mingi tuleviku nägemus. Kas see Teile meeldib, kas Te tulevikus nii käitute, nagu mees soovib, jääb Teie otsustada.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.