buliimia 12.08.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21 aastane neiu, probleem söömisega on olnud üle kahe aasta. Olen väga enesekriitiline, juhtub harva kui olen enda välimusega rahul. Varem oli asi rohkem kontrolli all, sôin normaalselt, vahel juhtus et sôin väga palju ja ajasin end seejärel oksele, môned korrad kuu jooksul vôi oli mitu kuud vahet. Nüüd aga ei suuda 3-4 päevagi ilma oksendamata olla, 5-8 päeva järjest oksendan päevas väemalt korra seejärel suudan paar päeva vahet pidada. Iga kord ei olegi toidu kogus suur lihtsalt tunnen vajadus see enda seest välja saada. Pidevad dieedid ja oksendamised on päris ära kurnanud. Mônda aega tarvitasin ka narkootikume, siis oli söömisega kôik korras. Nüüd enam ei tarvita ja üritan ka edaspidi mitte. Ka teistega suhtlemine on raskeks läinud, vahel tundub et olen nagu erak kes ei oska inimestega suhelda. Mida peaksin tegema? Kas selle probleemiga peaksin psühholoogi vôi psühhiaatri poole pôôrduma?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Teil oleks vaja psühhiaatri vastuvõtule minna. Olge nii pai enda suhtes ja registreeruge kohe, ärge sellega viivitage!
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.