Sünnitusjärgne masendus 26.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on järgmine: poeg sündis esmaspäeval ja siiamaani on nii kohutav tunne. Ma ei oska isegi seletada - selline ahastus ja masendus on peal. Esiteks kardan poja pärast kohutavalt, maganud pole üldse, kogu aeg vaatan, et äkki on tal midagi viga. Selline tunne on, nagu maailma lõpp oleks käes... Et minu terve elu jääbki keerlema ümber lapse ja ma ei saa isegi toast välja prügi viima minna, dushi all käimisest ja söömisest rääkimata.
Kogu asja juures on imelik see, et teiste beebidega olen alati hakkama saanud ja ootasin oma last niiiiiii väga, aga nüüd on täielik lõpmatuse tunne peal. Kõige jubedam on see, et nii kui õhtu kätte jõuab, siis kõik asjad ajavad lihtsalt nutma. Nuuksun ja nuuksun ahastuses, nii tühi tunne on...
Muidu ma selline hädapätakas ei ole. Kas ma ennast kunagi inimesena veel saan tunda?

Ette tänades,
üks mures emme

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Palun minge psühhiaatri juurde. Neil on igasuguseid vahendeid, millega inimest saab aidata. Ja palun tehke seda nüüd ruttu.

HK