13-aastane teismeline 15.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Meie peres on tõsine mure. Peres on kasvamas 13-aastane tütar, kes teatas hiljuti, et temast on saanud taimetoitlane ( põhjusel, et loomad ei peaks surema ) ja keeldub söömast nii kala, kana, liha, kuid koguni ka muna. Siiani pole miski suutnud ümber veenda, et taoline toitumine võib rikkuda püsivalt tüdruku tervist, eriti nii tähtsal kasvamis- ja arenguetapis. Lapse ema leiab, et 13-aastasel ongi õigus ise sellist küsimust otsustada, lisaks on tüdruk ise taimetoitluse kohta internetipõhist kirjandust lugenud.
Kas tegemist on mingi teismelise tujuga või on koguni vaja psühholoogilist - psühhiaatrilist abi noorele tütarlapsele? Mida sellisel puhul teha oleks õige? Tunnen vastutust tüdruku normaalse arengu ees.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ma ei ole just toitumisteadlane. Küsige TÜ toitumisfüsioloogia õppejõult prof. Zilmerilt. Ta lubas ühes Kuku-raadio pühapäevasaates, et tõsise mure puhul võib meili teel temalt nõu küsida. Ma usun, et meiliaadressi leiate Tartu Ülikooli veebilehelt üles.

HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

traumajärgne stress

13-aastasel poisil, kes tegeleb aktiivselt spordiga juhtus avarii, kus ta vigastas selga ja peab kuu aega seetõttu lamama. Ta ei tohi istuda, võib minimaalselt käia, kuid lamamisjärgse perioodi ja taastusravi ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Noormees peab uskuma, et saab täiesti terveks. Samuti kõik, kes tema läheduses on. Kuu aega lamada- see pole ületamatu raskus- nii peab noormees mõtlema ja ka teised. See aeg tuleks talle lõbusamaks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi