pereteraapiast 23.02.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

palju võtab aega, et saada tulemusi ravides inimest, kellel on probleeme armastuse ja hoolimise väljendamisega( tegudes, käitumises jne) oma abikaasale. Kui paljud mehed ei suuda seda teha tunnete tasandil( sellega võiks veel leppida), siis hoolimist on võimalik väljendada ka läbi tegude. Läheduse hirm? Olen kaua aastaid olnud abielus, kuid enam ei suutnud taluda sellist elu...Ehkki tal on selles vallas teadmisi, aga...
Ta ei suutnud rahuldada mind põhivajadustes, sexist jääb üksi väheks. Kas on mingit lahendust? Psühhoterapeudi juurde minekut ta ei taha ilmselt sellepärast, et siis on vaja hakata lahendama probleeme...Mida välja pakute?

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Sel juhul, kui keegi keeldub ravimast omi probleeme, ei ole selle inimesega oluliselt midagi ette võtta. Ehk on võimalik siis ravida Teid ennast millestki?

HK